Рюриковичі, Ольденбурги та претензії Московії на спадщину Русі-України
Царі династії Романових |
Генетичний тягар дому Романових
Через ізоляцію країни генетичний тягар царської династії Романових дав взнаки вже на третьому поколінні правителів Московії. Зі смертю Петра I увірвалася традиція спадкування трону від батька до сина. Імперія поринула в довгострокову епоху правління жінок, деякі з яких долучилися до царської династії лише завдяки шлюбу.Герб Романових затверджений 8 грудня 1856 року |
Ольденбурзький дім – панівна династія Російської імперії
У 1725 році Карл Фрідріх Гольштейн-Готторпський, герцог невеличкого німецької землі Гольштейн, одружився з Анною, дочкою московського царя Петра I. Шлюб подарував подружжю єдину дитину, яку назвали Карлом Петером Ульріхом.Анна Петровна Романова та Карл Фрідріх Гольштейн-Готторпський |
Прямі нащадки засновника Ольденбурзького дому царювали в Данії з 1448 до 1863 року. Першим і старшим відгалуженням Ольденбургів вважають Гольштейн-Готторпську династію, засновану в 1544 році герцогом Адольфом, сином короля Данії Фрідріха I.
Через спільне походження виникли територіальні суперечки нащадків герцога Адольфа з королями Данії. Протистояння невеличкого герцогства з могутнім королівством спонукало герцогів Гольштейну до спілки зі Швецією.
Поразка шведського короля Карла XII і війні з Московією змусила герцога Карла Фрідріхха Гольштейн-Готторпського шукати ласки у переможця, що мало наслідком шлюб з Анною Романовою. Нащадками цього подружжя можна вважати всіх московських царів, починаючи з Петра III.
Софія-Августа-Фредеріка Ангальт-Цербст-Дорнбурзька, більш відома під ім’ям Єкатерини II, також належала до Гольштейн-Готторпського дому, точніше до його молодшої гілки, оскільки , за родоводом матері, доводилася онукою герцогу Крістіану Августу Шлезвіг-Гольштейн-Готторпському.
Невідомий автор. Портрет Петра III. Зберігається в Національному музеї Швеції |
Ніколай II, останній імператор Російської імперії, належав до Ольденбурзького дому не тільки за батьківською лінією, яка вела родовід від царя Павла, але й по матінці. Уроджена Марія Софія Фредеріка Дагмар, у православному хрещенні Марія Федорівна, приходилася не тільки матусею царю Ніколаю, але й дочкою королю Данії Крістіану IX, який належав до наймолодшої гілки Ольдненбурзького дому – Шлезвіг-Гольштейн-Зондербургів, або Глюксбургів.
У пошуках походження Московії
Представники Ольденбурзького дому царювали в Данії, Швеції, Норвегії, Російській імперії та Греції. Теперішній король Великої Британії Чарльз III, по лінії батька принца Філіпа Единбурзького, належить до Глюксбурзької гілки Ольденбурзького дому. Було б справжнім божевіллям стверджувати, що народи всіх згаданих країн мають «спільну колиску», оскільки в них царюють нащадки Дітріха Щасливого, засновника Ольденберзької династії.Утім, московство не соромлячись проголошує себе спадкоємцем Русі-України, в тому числі через те, що на Москві владу опанували нащадки Великого князя Київського Володимира Святославовича, точніше Даниловичі – молодша гілка Рюриковичів.
При цьому вважають чимось не суттєвим, що царська династія Даниловичів вигасла з воцарінням Бориса Годунова в 1598 році. Московське відгалуження Рюриковичів остаточно позбулося претензій на Московський трон після повалення влади царя Василія Шуйського під час Смути в 1610 році.
Родовий герб Шуйських |
Можна стверджувати, що посилаючись на права панівних царських династій, Москві більш слушно говорити про «спільну колиску» братніх народів Московії, Скандинавського півострова й Німеччини, звідки походить Ольденбурзький дім, ніж про спільне походження українців та московитів.
Державний прапор землі Шлезвіг-Гольштейн |
Норманська версія дотепер викликає гострі суперечки серед істориків, оскільки породжує більше питань, ніж дає відповідей. Наприклад, її прихильники не здатні підтвердити точну дату, конкретні обставини та й сам факт запрошення норманів. Але це тема геть іншої розвідки.
Сайт містить унікальні тексти, кожен з яких уперше був оприлюднений саме тут. Бажаєте читати нові статті першим? Натисніть на дзвоник розташований в правому нижньому кутку монітора!
Немає коментарів:
Дописати коментар